Krzesełko do karmienia - ekopieluszkimuumi.pl

Krzesełko do karmienia – tradycyjne, przenośne, 2w1, 3w1, mocowane do blatu, a może nadstawka? Jakie wybrać?

Krzesełka do karmienia są niezbędnym wyposażeniem, gdy jesteśmy rodzicami małego brzdąca. Odpowiednio dobrane krzesełko pozwala nam na komfortowe karmienie dziecka, a w późniejszym czasie na równie wygodne uczenie dziecka sztuki jedzenia.

Jeśli zastanawiacie się nad wyborem najlepszego dla Was krzesełka do karmienia, to z chęcią Wam w tym pomożemy.

Czytajcie dalej i dowiedzcie się jakie są rodzaje krzesełek do karmienia oraz na co zwracać uwagę, aby kupić to najlepsze i niezawodne.

Krzesełko do karmienia - ekopieluszkimuumi.pl
Jakie rodzaje krzesełek do karmienia mamy do wyboru?

Tradycyjne krzesełko do karmienia

Mianem krzesełka tradycyjnego określa się stale rozłożone i wolnostojące krzesełko, które wyposażone jest zazwyczaj w regulowane siedzisko oraz tackę do jedzenia. Tego typu krzesełka dość często mają chociaż 2 kółka, które znacznie ułatwiają przesuwanie mebelka w zależności od aktualnych potrzeb.

Krzesełko do karmienia 2w1

Krzesełko 2w1 to oszczędność miejsca oraz pieniędzy, ponieważ w cenie jednego sprzętu zyskujemy 2. Najczęściej jest to krzesełko do karmienia oraz leżaczek w jednym. W tego rodzaju krzesełkach do karmienia mamy do dyspozycji regulację wysokości krzesełka czy możliwość zmiany pozycji oparcia. Większość krzesełek 2w1 dopuszcza korzystanie z nich przez dzieci do wagi 20 kilogramów.

Krzesełko do karmienia 3w1

Krzesełko 3w1 posiada wiele cech wspólnych z poprzednim rodzajem krzesełka do karmienia. Również jest ono możliwością oszczędzenia miejsca oraz paru groszy. W tym wypadku mamy do czynienia z meblem pełniącym rolę krzesełka do karmienia, bujaka oraz leżaczka bądź fotelika. Możemy spotkać zarówno krzesełka drewniane 3w1, jak i wykonane z tworzyw sztucznych.

Przenośne krzesełko do karmienia

Krzesełko przenośne nazywane jest również składanym bądź turystycznym. Jest ono dobre nie tylko w czasie podróży, ale również w domach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na dodatkowe zajmowanie przestrzeni.

Krzesełko – nadstawka

Jest to krzesełko, które pozwala na korzystanie z tego samego stołu, z którego jedzą rodzice. Dziecko nie poczuje się przez to wykluczone czy inne z powodu oddzielnego miejsca do jedzenia. Dodatkowo, nadstawka, gdy jest nieużywana zajmuje niewiele miejsca.

Krzesełko mocowane do blatu

Jest to jednocześnie dobry pomysł i wielka obawa rodziców o wytrzymałość stołowych blatów w jadalni. Jeśli obawiamy się, że mogą one tego nie wytrzymać, krzesełko to można równie dobrze zamocować do jakiegokolwiek innego, mocniejszego blatu. Zwróćmy również uwagę na to, aby stół był wystarczająco ciężki, aby utrzymać ciężar jakim będzie niemowlak siedzący w krzesełku. Pamiętajmy także, aby przy montowaniu krzesełka do blatu używać odpowiednich, antypoślizgowych zaczepów.

Z jakich materiałów robione są krzesełka do karmienia?

Materiały z jakich wytwarzane są krzesełka do karmienia to wielka różnorodność. Możemy spotkać się z krzesełkami drewnianymi, a także plastikowymi, aluminiowymi czy materiałowymi. Niejednokrotnie łączone są różnorodne materiały, na przykład stelaż jest aluminiowy, a tacka oraz siedzisko plastikowe.

Kiedy warto zacząć korzystać z krzesełka do karmienia?

Krzesełko do karmienia, niezależnie od tego na jaki jego rodzaj się zdecydujemy to dobry wybór, aby zapewnić dziecku swobodną i bezpieczną przestrzeń do spokojnego spożywania posiłków.

Jednak należy z tego akcesorium rozpocząć korzystanie dopiero w momencie, gdy niemowlę potrafi już samodzielnie siedzieć. Ma to zazwyczaj miejsce w okolicach 6 miesiąca życia.

Krzesełko do karmienia - ekopieluszkimuumi.pl
Ile kosztują krzesełka do karmienia?

Na co zwrócić uwagę kupując krzesełko do karmienia?

Decydując się na zakup warto sprawdzić niektóre kwestie związane z wyborem odpowiedniego dla nas i naszego dziecka krzesełka do karmienia. Warto zainteresować się takimi aspektami jak:

  • waga dziecka – krzesełka do karmienia mają ścisłe ograniczenia wagowe, najczęściej mogą korzystać z nich dzieci dopóki nie przekroczą 15 kilogramów,
  • siedzisko – powinno być większe niż aktualne potrzeby dziecka, aby mieć zapas miejsca, w końcu dziecko nie przestaje rosnąć 😉
  • tapicerka – powinna być wykonana z tkanin łatwych do czyszczenia, a jednocześnie delikatnych dla skóry dziecka i hipoalergicznych, powinna również istnieć możliwość zdjęcia tapicerki w celu jej wyprania,
  • tacka / stolik – powinien być wyposażony w funkcję regulacji wysokości, aby dostosować go do wzrostu dziecka,
  • pasy – wybierajmy między pasami trzypunktowymi a pięciopunktowymi,
  • składanie – musi przebiegać łatwo i szybko, mechanizm nie powinien działać opornie, ale jednocześnie dawać pewność, że nie złoży się on przypadkowo, gdy dziecko będzie w siedzisku.

Warto także zwracać uwagę na bezpieczeństwo wybranego przez nas krzesełka do karmienia. Koniecznym wymogiem jest, aby posiadało one odpowiednie atesty. Dają one gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości tego mebelka.

Jaka wielkość krzesełka do karmienia będzie odpowiednia?

Dokładny rozmiar krzesełka do karmienia powinien zależeć głównie od aktualnego wzrostu i wagi dziecka. Ze względu na różnice w tempie wzrostu czy przybieraniu na wagi nie można sprecyzować jaka dokładnie wielkość krzesełka będzie idealna.

Najlepiej jest zabrać na zakupy dziecko i przymierzać każde krzesełko, pamiętając przy tym, aby zakupić nieco większe krzesełko, z którego niemowlę tak prędko nie wyrośnie. Zwracajmy także uwagę na to jaką przestrzenią dysponujemy w domu, aby nie okazało się, że wybrane krzesełko będzie jedynie zawadzającym meblem.

Producenci i ceny krzesełek do karmienia niemowląt

Do producentów krzesełek do karmienia należą firmy takie jak 4Baby, Baby Design, Baby Mix, Bloom, Cam, Caretero, Chicco, Childhome, EcoToys, Fillikid, Hauck czy Kinderkraft. Ceny krzesełek wahają się od około 60 do 11 000 złotych. Koszt krzesełka zależny jest przede wszystkim od jego rodzaju oraz materiałów wykorzystanych do jego produkcji.

Opinie

Krzesełko do karmienia jest mebelkiem, które znacznie ułatwia opiekę nad dzieckiem, a przede wszystkim zapewnia mu bezpieczną przestrzeń do nauki samodzielnego jedzenia. Każdy rodzaj krzesełek do karmienia ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników, a to do, której z wymienionych grup będziemy się zaliczać zależy głównie od naszych wymagań wobec krzesełka.

Zobaczcie porównanie dwóch krzesełek do karmienia:

Jakie krzesełko do karmienia Waszym zdaniem jest najlepsze?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *