pieluszki do pływania - ekopieluszkimuumi.pl

Pieluszki do pływania – czym są i jak działają? Wybrać pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?

Pieluch dla noworodków i niemowląt jest całe mnóstwo. Pieluszki jednorazowe, wielorazowe, tetrowe, flanelowe, bambusowe i wiele, wiele innych. Ale ilu z Was słyszało o pieluszkach do pływania?

Z całą pewnością zetknęli się z nimi rodzice, którzy uczęszczają z dzieckiem na basen. Jednak warto, aby o pieluchach do pływania dowiedziała się również reszta rodziców.

Czym są pieluchy do pływania? Z czego zostały zrobione? Jak wybrać najlepsze pieluszki do pływania dla naszego dziecka?

Czytajcie dalej.

Czym są pieluszki do pływania?

Pieluchy do pływania to specjalnie przystosowane pieluchy do kontaktu z wodą. Dzięki temu, że przylegają one dokładnie do skóry, pieluchy te nie dopuszczają, aby pieluszka nasiąknęła wodą, a także nie pozwolą, aby nieczystości znajdujące się pieluszce wyleciały na zewnątrz. Sytuacja ma się jednak nieco inaczej w przypadku poszczególnych rodzajów pieluch do pływania, ale o tym za chwilę.

Chociaż pieluszki te są doskonale dopasowane do ciała dziecka to nie krępują one jego ruchów ani nie uwierają.

Jak działają pieluszki do pływania?

Materiał, z którego wykonane są pieluchy do pływania zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza pieluchy, przy jednoczesnym przepuszczaniu powietrza. Sprawia to, że pieluszki nie chronią wyłącznie przed zanieczyszczeniem wody, ale również przed dostaniem się bakterii z otoczenia do wnętrza pieluchy.

Zabezpieczeniem, które gwarantuje szczelność pieluch do pływania są ściągacze znajdujące się na udach oraz brzuchu dziecka.

pieluszki do pływania - ekopieluszkimuumi.pl
Co o pieluchach do pływania myślą rodzice?

Rodzaje pieluch do pływania

Możemy wyróżnić dwa rodzaje pieluszek do pływania: pieluchy jednorazowe oraz wielorazowe. Wersje jednorazowe są znacznie mniej popularne od tych wielokrotnego użytku. Otóż pieluszki jednorazowe nasiąkają wodą. Sprawia to późniejszą trudność w poruszaniu się po stałym lądzie. Kontakt z nasiąkniętą pieluchą jednorazową do pływania stwarza również ryzyko do wytworzenia się podrażnień, a nawet alergii skórnych.

Sytuacje te nie mają miejsca w przypadku pieluch wielorazowych, które są wykonane z materiałów wodoodpornych.

Na co zwracać uwagę wybierając pieluszkę do pływania?

Wybierając pieluchę do pływania najważniejszym na co należy zwrócić uwagę, zaraz po rodzaju pieluch jest waga dziecka, dla którego wybieramy pieluchę. Nie występują oznaczenia wiekowe bądź wybieranie pieluchy ze względu na wzrost. Rozmiary podawane na opakowaniach tego rodzaju pieluch zawsze są podawane w kilogramach.

Możemy zetknąć się z następującymi rozmiarami pieluch do pływania:

  • od 5 do 7 kg,
  • od 7 do 12 kg,
  • od 7 do 15 kg,
  • od 11 do 15kg,
  • od 12 do 18 kg.

Z tego powodu może zdarzyć się, że młodsze, ale nieco bardziej pulchniejsze dziecko będzie miało ten sam rozmiar pieluchy do pływania co dziecko starsze i szczupłe.

Kupując pieluszkę do kąpieli musimy zawsze być pewni, że jest ona idealnie dopasowana do ciała dziecka i przylega do skóry.

Istotnym aspektem jest także odpowiednie zapięcie pieluchy do pływania. Rzepy pod wpływem wody mogą się rozpinać, dlatego najlepszym wyborem w tym zakresie są pieluchy wsuwane.

Z czego robione są pieluszki do pływania?

Nieprzemakalne pieluszki wielorazowe wykonane są z neoprenu. Jest to dokładnie ten sam materiał, z którego tworzone są kombinezony do nurkowania. Jest to materiał wodoodporny, elastyczny, a jednocześnie przepuszczający powietrze. Pieluszki neoprenowe nie posiadają żadnych zapięć. Aby je założyć należy je wciągnąć w dokładnie taki sam sposób w jaki zakładane są spodnie.

pieluszki do pływania - ekopieluszkimuumi.pl
Dlaczego należy korzystać z pieluch do pływania?

Pieluchy wielorazowe czy jednorazowe do pływania?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pieluchy jednorazowe do pływania nasiąkają wodą. Z tego powodu mało osób decyduje się na ich używanie. Jednak na korzyść pieluszek wielorazowych przemawia znacznie więcej rzeczy niż wyłącznie wysoka wodoodporność. Pieluchy te są ekologiczne. Korzystamy z jednej pieluchy, którą pierzemy i nie generujemy w ten sposób odpadów. Jeśli korzystamy z basenu regularnie to w ciągu roku uzbierałoby się całkiem sporo pieluszek jednorazowych.

Jeśli jedziemy na wakacje to musimy zapakować jedną czy dwie pieluchy wielorazowe. W przypadku pieluszek jednorazowych, musielibyśmy zapakować kilka opakowań pieluch do pływania bądź poszukać miejsca, w którym będzie można je zakupić, gdy dotrzemy do celu podróży.

Pieluchy wielorazowe są znacznie wygodniejsze, ponieważ zapewniają dziecku swobodę ruchów, a także nie obciążają dziecka, ponieważ nie pochłaniają wody. Również ich wygląd wypada bardzo dobrze, ponieważ pieluchy wielorazowe sprawiają wrażenie zwykłych kąpielówek.

Jak prać pieluchy do pływania?

Pieluchy jednorazowe do pływania rozrywa się po bokach, zdejmuje i wyrzuca.

W przypadku pieluszek pływackich wielorazowych należy o nie dbać podobnie jak o każdy inny rodzaj pieluch wielorazowych. Nieczystości wyrzucamy do sedesu, a następnie opłukujemy pieluchę pod bieżącą wodą.

Jednak w wysokiej temperaturze pierzemy wyłącznie wkład pieluchy. Pieluchę należy prać ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych detergentów lub w pralce automatycznej z funkcją prania ręcznego.

Jak suszyć pieluszki do pływania?

Pieluszki jednorazowe wyrzucamy do kosza natychmiast po ich ściągnięciu. Z kolei pieluchy neoprenowe zostawiamy do wyschnięcia naturalnego. Jednak pamiętajmy, aby nie narażać pieluch neoprenowych na działanie promieni słonecznych czy wysokich temperatur. Nie suszmy, więc ich na grzejniku czy w suszarkach bębnowych.

pieluszki do pływania - ekopieluszkimuumi.pl
Gdzie kupić pieluszki do pływania? Jaka jest ich cena?

Dlaczego należy korzystać z pieluch do pływania?

Pieluchy do pływania są obowiązkowe dla dzieci do 2 bądź 3 roku życia. Dokładna granica wieku jest ustalana przez osoby zarządzające określonym basenem. Dzieci muszą mieć założoną pieluchę pływacką na czas wspólnego przebywania w wodzie.

Jeśli nie zastosujemy się do tego, a dziecku zdarzyłaby się nieprzyjemna niespodzianka to zmuszeni będziemy pokryć wszystkie koszta związanie z wymianą wody oraz czyszczeniem basenu.

Przyznacie chyba, że znacznie taniej wyjdzie nas zakup odpowiedniej pieluchy?

Opinie

Pieluchy do pływania to wybór niektórych rodziców i najzwyklejsza konieczność u innych. Część rodziców korzysta z pieluch wyłącznie w trakcie pobytu na basenie. Nad jeziorem decydują się z kolei na założenie dziecku zwykłych kąpielówek.

Inni natomiast używają pieluch do pływania niezależnie od tego czy są na basenie czy nad naturalnym zbiornikiem wodnym, ponieważ traktują oni pieluchy do pływania również jako zabezpieczenie dziecka przed bakteriami.

Producenci i ceny

Do producentów pieluch do pływania należą firmy takie jak Bambino Mio, Close, Close Parent, Huggies, Kimberly – Clark, Pampers oraz Simed. Ceny pieluszek zależą tego czy są to pieluchy jednorazowe czy wielorazowe. Koszt pieluszek jednorazowych do pływania wynosi od 11 do 16 złotych za opakowanie. Natomiast ceny pieluszek wielorazowych do pływania wahają się od 40 do około 52 złotych za jedną pieluszkę.

Czy Wasze dzieci korzystały z pieluch do pływania? Wybieraliście pieluszki wielorazowe czy jednorazowe?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *